Halı Şampuanı Nasıl Olmalıdır?

Halı Şampuanı Nasıl Olmalıdır?

Kaliteli Halı Yıkama Şampuanı Nasıl Olmalıdır

Kaliteli halı yıkama şampuanı nasıl olmalıdır sorusuna bir çok halı yıkama firması yanıt aramaktadır. Doğal olarak halı yıkama işletmeleri, en iyi ve kaliteli hizmeti sunmak için bu işin olmazsa olmazı olan halı yıkama şampuanından başlamaktadır.

Bu yazı dizimizde sizlere kaliteli bir halı yıkama şampuanı nasıl olmalıdır? Bu konudaki eksiklikler, sektörel sorunlara değineceğiz. Elimizden geldiği kadar yardımcı olmak, halı yıkama sektörüne faydalı olmayı amaçlamaktayız.

Halı Yıkama Şampuanında Aranan Özellikler

Kaliteli bir halı yıkama şampuanı, kullanımı dolayısıyla halı yıkamacıların aradığı niteliklerde olmalıdır. Bu özellikler şu şekildedir.

  • Halı Şampuanı , konsantre olmalıdır.

Neden Konsantre olmalıdır dediğinizi duyar gibiyim. Konsantre halı yıkama şampuanı her zaman daha az maliyet anlamına gelmektedir. Direkt kullanım halı şampuanı ürünlerine göre her zaman daha az maliyetlidir. Halı yıkamacıların her yıkadığı halı m2 başına birim fiyatlarında önemli ölçüde ekonomi sağlar.

Bir diğeri ise halı şampuanının konsantre olması, nakliye masraflarından ekonomi sağlayacaktır. Her ne kadar aldığınız ürün ücretsiz kargo bile olsa, milli ekonomiye fayda sağlayacaktır.

  • Halı Şampuanı, halıya canlılık ve parlaklık vermelidir.

Halı Şampuanının içeriğindeki bileşenler halılar üzerinde canlılık ve parlaklık kazandırmalıdır. Neden diye sorabilirsiniz. Halı yıkama işletmeleri, müşterilerinin yıkama sonrasında gözle görünür oranda temizliğini göstermek ve devamlılık sağlamak isteyecektir.

  • Halı Şampuanı, kirleri ve lekeleri iyi temizlemelidir.

Halı Yıkama Şampuanında asıl iyi burada başlayıp diğer etmenlerle devam etmektedir. Her halı şampuanı temizleyecektir ancak lekeleri kirleri yüzeyden koparması, leke sökücüye ihtiyacın azalmasını sağlayıcı oranda olmalıdır.

Şu da bir gerçektir. Leke sökücü ve halı yıkama şampuanı arasında yüzey aktif bileşenler ve kompleks yapıcı hammaddeler farklılık gösterdiğinden dolayı halı yıkama şampuanının leke sökücüye ihtiyaç duymadan temizlemesi çok zordur. Tabiki leke sökücüye ihtiyacın az olması, halı şampuanının kalitesinin bir göstergesidir.

  • Halı Şampuanı, yumuşatıcı etki göstermelidir.

Halı Yıkama Şampuanı içeriğindeki yumuşatıcı etki gösteren kompleks bileşenler, halıların yıkama esnasında ve sonrası kas katı şekilde sertleşmesini önleyecektir. Yumuşak olan halı gözle görünür etki gösterecek müşterilerin halı yıkama ihtiyacının devamlılığını sağlayacaktır.

  • Halı Şampuanı, antibakteriyel ve antistatik olmalıdır.

Halı Yıkama Şampuanı, isminden de anlaşılacağı itibari ile antibakteriyel yani bakteri önleyici olmalıdır. Halı yüzeyinde üreyen bakterilerin yüzeyden koparılıp, yüzeyden temizlenip uzaklaştırılmasını sağlamalıdır.

Halı Şampuanı, antistatik olmalıdır. Halı yüzeyinden oluşan statik enerjinin boşalımı sağlamalıdır. Halı yüzeyinde oluşan statik enerji, insan yaşamında önemli yer almaktadır. Statik enerjinin çıplak ayaklar ile vücuda alınması, insan sağlığı açısından sinir stres gibi etmenlerin yol açmasını sağlar. Kaliteli Halı Şampuanı ile temizlenen halılar, halıdan kaynaklı etmenleri büyük ölçüde önler.

Kaliteli ve İyi Bir Halı Şampuanını Nerede Bulabiliriz?

Bu kriterlerde kaliteli ve iyi bir halı şampuanını bulmak gerçekten zorlu ve uğraş verici bir iş. Halı yıkama firmaları açısından bir çok kez, farklı farklı markalar denenerek yıkamalar yapılmaktadır. Halende istenilen halı yıkama şampuanını bulamadıklarını söyleyen bir çok halı yıkamacılar bulunduğunu söylemek yanlış olmaz heralde..

Bu yazı dizimizin sonunda, Halı Yıkama Şampuanı konusunda ücretsiz numune sağlayan Limprox Hijyen ürünü olan Limprox Halı Şampuanı ürününü denemenizi tavsiye ediyoruz.

Detaylı bilgiler için 0850 302 47 57 numaralı telefonlarımızdan bilgi alabilirsiniz.

No Comments

Post A Comment